Vysazení lípy ke 100. výročí založení československého státu (Urban)

V neděli 28. října 2018 oslaví naše republika 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Když jsme se zamýšleli, jak oslavit toto významné výročí, napadlo nás vysadit u této příležitosti v areálu školy lípu, strom, který se stal národním symbolem již od roku 1848.
Stalo se tak v pátek 19.10.2018 za přítomnosti zástupců tříd, zástupců žákovského parlamentu, předsedkyně Spolku rodičů pí Vlčkové a vedení školy.
Rádi bychom, aby nám i budoucím generacím lípa připomínala důležitost a význam vlastenectví a národní hrdosti. Máme dojem, že v poslední době se právě tyto pocity mezi námi spíše vytrácejí.
Ke  kořenům lípy byl uložen vzkaz od žáků pro budoucí generace. Snad bude skleněná lahev se vzkazy vykopána až za dalších 100 let.