Už tam budem?(Marková)

Dobrodružství v podobě účasti na natáčení dětského televizního pořadu měla možnost zažít skupina pěti žáků 8.B. V posledním lednovém týdnu prožili nezapomenutelný den v IQlandii, kde probíhalo natáčení nového soutěžního pořadu nazvaného Už tam budem? Název je poněkud zvláštní a typicky dětskou otázkou, zda už tam budem, se v tomto případě myslí: Už budeme na Marsu? Z toho vyplývá, že celá soutěž je založena na tématice vesmíru a přírodních věd. Na programu byly jak vědomostní, tak i dovednostní úkoly. Znalosti účastníků byly prověřeny formou záludných kvízových otázek či chemických a fyzikálních pokusů. Potřebovali jsme ale i fyzicky zdatné jedince, protože jedním z úkolů bylo šplhání po provazovém žebříku, dívky oblečené do skafandrů se pak spolu utkaly v hledání předmětů v kosmické lodi. Naši žáci soutěžili proti týmu ze základní školy z Josefova Dolu, který s velkým náskokem porazili a v závěru si odnášeli pěkné ceny a upomínkové předměty. Celá naše třída pak získala volnou vstupenku do IQlandie.

Děkuji všem soutěžícím (Honza Š., Honza K., Michael P., Daniel, Gabča) za vzornou reprezentaci školy!

Náš díl bude ke zhlédnutí na programu Déčko dne 10.3.2019 v 11:45 nebo následně na internetu: https://decko.ceskatelevize.cz/uz-tam-budem