Základní škola Liberec Barvířská

Tělocvik jinak (Plačková)

24.1.2019  proběhlo na naší škole  (v rámci propagace) odpoledne s florbalovými trenéry. V hodinách TV si žáci II. stupně vyzkoušeli tělocvik jinak. Tak, jak probíhá u sportovců florbalistů  při florbalovém tréninku.

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019
Liberecký kraj / 23.06.2019 - 28.06.2019
Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v Liberci a Jablonci nad Nisou. Liberecký kraj tak naváže na rok 2010, ve kterém hostil zimní verzi dětské olympiády. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, vypsali pořadatelé také soutěž v letním biatlonu nebo uměleckou soutěž v graffiti. Slavnostní zahájení se uskuteční v liberecké Home Credit aréně, jako oficiální olympijské domy pak poslouží Sport Park Liberec a koleje Technické univerzity. Předpokládaná účast činí více jak 4000 sportovců a trenérů.
 
Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.
ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003.
Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií jednotlivých sportovních svazů.
Tolik z oficiálních stránek:    https://odm.olympic.cz/2019

Tělocvik jinak (Plačková) Tělocvik jinak (Plačková) Tělocvik jinak (Plačková) Tělocvik jinak (Plačková)