Základní škola Liberec Barvířská

Taneční setkání indiánských kmenů (Mysíková)

V úterý 19.2. se jedna z heren školní družiny proměnila v indiánskou prérii, na které se potkali indiáni z kmene Inků, Kogiů, Asinibójů a Arapahů. Vzájemně si představili své kulturní zvyky a slavnostní kostýmy. Kmen Inků si připravil šamanský tanec kolem ohně a indiánského týpí a písničku Malí Indiáni. Doprovodu na buben se ujal Haďák, na činely hrál indián Rudé Srdce a kytara patřila náčelnici Západu Slunce. Kmen Kogiů nás překvapil tancem totemových zvířat a indiánským songem, který předvedly dívky pod vedením Pavího Oka. Nevšedním zážitkem byl také originální tanec Haka (domorodý tanec z Nového Zélandu), jímž nás obveselil kmen Asinibójů v čele s Mrtvým Vlkem. Závěr patřil kmeni Arapahů a jejich Indiánské písní. Na buben doprovázel Medvědí Zub, na maracas Černý Kůň. Písničku doprovázel tanec Bílého Koně a Vlčího Oka. Odpoledne jsme zakončili společným tancem kmenů a nechyběl ani slavnostní tanec náčelníků – Bosé Nohy, Duté Hlavy, Letícího Šípu a Západu Slunce. Samozřejmostí byla i drobná odměna pro všechny zúčastněné.
 

Taneční setkání indiánských kmenů (Mysíková) Taneční setkání indiánských kmenů (Mysíková) Taneční setkání indiánských kmenů (Mysíková) Taneční setkání indiánských kmenů (Mysíková)