Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Šikulové z Barvířské (Šímová)

Štáb České televize přijal pozvání paní učitelky Šímové a  dětí ze 4. B ze ZŠ a MŠ Barvířská v Liberci, k návštěvě naší školy a v úterý 4.4.2017 probíhalo natáčení oblíbeného pořadu pro děti s názvem Šikulové. Téma našeho dílu byla Austrálie, takže všechny výrobky i informace od moderátorů Jany a Iva se týkaly tohoto zajímavého kontinentu. Čtyři skupiny dětí vyráběly bumerang, klokana v podobě kapsáře, zdobily zrcadla tečkovanou technikou, kterou používali původní obyvatelé Austrálie- Aboridžinci. Posledním výrobkem byl milý, barevný had. Velkým zážitkem bylo sledovat práci televizního štábu. Děti byly při práci zabírány dvěma kamerami, zvukaři je pečlivě nahrávali a každou scénu odstartovala paní s filmovou klapkou. Na všechno dohlížel přísným okem pan režisér. Několik dětí si mohlo vyzkoušet práci moderátora a učilo ostatní kamarády zdobit rámy zrcadel. Celý pořad můžete vidět na kanále Déčko v neděli 7. května v 11h.