Setkání s hráči FC Slovanu Liberec (Šulcová)

Dne 29.11.2017 přívítaly třídy 8.A a 9.A hráče FC Slovanu Liberec – Vladimíra Coufala (obránce a kapitán týmu) a Radima Breiteho (záložník). Beseda přiblížila mladým „klukům fotbalistům“ oba hráče trochu jinak, než jak je znají jen z prvoligových zápasů či z článků z novin. Oba hráči seznámili žáky se svými fotbalovými začátky, s vývojem kariéry a postupem do vyšších ligových týmů i se sportovním životem v nich. Zmínili se také i o osobním životě, který je řízen především fotbalem. Mladí sportovci viděli, že v profesionálním sportu není vše tak jednoduché, jak to oni ve svém věku vidí.
A co fotbalové nástupce dospělých hráčů nejvíce zajímalo? Odpověď za všechny kluky dali Radek a Dennis z 9.A.: Jaká je životospráva profi sportovce, jaké mají rituály před zápasem, jaké mají zázemí na Slovanu, nejhezčí stadion, na němž hráli, názory na odchod Nezmara, jaký je trenér Trpišovský, cíle v lize i zda si chtějí udělat trenérskou licenci.
Popřejme tedy našim mladým „klukům fotbalistům“, ať se jim daří a splní se jim jejich  sportovní sen.