Revoluce potravin 2017 (Novotná)

„Věděli jste,

že některé malé děti rozpoznají loga rychlého občerstvení dříve, než umí říct vlastní příjmení?
Miliony korun jsou čerpány do marketingu nezdravého jídla, které nikdo nikdy nemusí jíst (nebo minimálně či omezeně). Tyto potraviny mají vysoký obsah soli, tuku a cukru a jsou odpovědné za rostoucí úroveň (nejen) dětské obezity.“
Tolik úvod z dopisu, který jsme obdrželi po přihlášení do kampaně proti nezdravé reklamě. Vše vyvrcholilo v pátek 19.5. Během týdne jsme kreslili svoje reklamy, společně si povídali. Za velkého přispění a ochoty Fresh cantiny, paní Novotné, jsme mohli „posnídat a posvačit“ trochu jinak. Děkujeme také dětem z kroužku vaření na naší škole a paní učitelce Kočvarové, která přispěla ochutnávkou domácí zmrzliny.
Věříme, že budeme mít příležitost si společně takových dnů užít ještě více.