Základní škola Liberec Barvířská

Ředitelské volno ve školní družině (Mysíková)

Na první květnové dny ředitelského volna si školní družina pro přihlášené děti připravila několik výletů.
Hned ve čtvrtek 2.5. děti spolu s Renčou a Vlastičkou vyrazily vlakem do Kryštofova Údolí. Cílem výletu byl Ranč v údolí, kde na ně čekalo spoustu zvířátek. Děti si užily pasení ovečky Lízinky, krmení a chování králíčků, česání a hřebelcování poníka Kačenky a samozřejmě nechyběla ani projížďka na Kačence. Zábavné bylo i hřiště s houpačkou, trampolínou a dalšími herními prvky, které děti nezapomněly vyzkoušet.
Pátek 3.5. byl bohužel ve znamení velmi chladného a zamračeného počasí. Vzhledem k nedostatečnému oblečení a nevhodné obuvi některých dětí se nakonec výlet k Císařskému kameni nekonal. Místo toho si děti zasportovaly ve školní tělocvičně, zahrály několik zábavných her a také nakreslily nové druhy zvířátek. Vznikly tak krásné obrázky nových živočišných druhů-puntíkatého hada, slonočápa, ježkohada, pštrosomyši, rybošneka a mnoha dalších. Nechyběla ani chvilka na školní zahradě, kde si děti provětraly a pohrály na školním hřišti.
V pondělí 7.5.2019 se děti spolu s Adamem a Mílou svezly autobusem do Bedřichova a odtud Mravenčí stezkou došly až k rozhledně Královka.  
Úterý 7. 5.2019 děti čekal výlet na Libereckou Výšinu. Po cestě si vyzkoušely, jak se hraje lesní golf. Na vrchu zvaný Kovadlina pak navštívily rozhlednu se 107 schody a krásným výhledem na celý Liberec. Po dobrém výletě nechyběla ani sladká odměna. Tento den se o děti starala Markéta.
Všem vychovatelům děkujeme.

Ředitelské volno ve školní družině (Mysíková) Ředitelské volno ve školní družině (Mysíková) Ředitelské volno ve školní družině (Mysíková) Ředitelské volno ve školní družině (Mysíková)