Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Přehlídka policejní techniky (Langpaulová)

Dnešní dopoledne měly děti z prvních a třetích tříd  možnost vidět přehlídku policejní techniky.
Přijeli policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení a kolegové z Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.
Děti si mohly sednout do rychlého vozu, který bývá využíván na dálnicích  při skrytém měření rychlosti.  Mohly i na motorku, která často dělá předvoj pro uvonění cesty k dopravní nehodě. A viděly vybavení pohotovostní skupiny:  taktickou vestu s balistikou, tonfy: obušky, zastavovací pásy. Velmi děti potěšilo, když učitele, nebo asistenta oblékli do vesty, dali mu štít a pak obušek vyzkoušeli.
Také jsme viděli mini kameru zabudovoanou do vesty, elektrický paralizér.... Tajným vybavením jsou i nafukovací balónky, pro okamžiky, kdy je třeba v kritických situacích rozptýlit a uklidnit děti.
Klasické policejní auto má ve své výbavě najen zbraně, ale i vybavenou lékárničku a přenosný defibrilátor.
Děkujeme zúčastněným policistům. Opravdu jsme si to užili.