Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Představení Opera (Loumová)

V pondělí  11. února se děti z osmých ročníků a 6.A vydaly do Divadla F. X.  Šaldy v Liberci na představení Opera? Opera!  Život opery je plný dramatických zvratů, vrcholů a pádů, je plný krásy i ošklivosti. Přináší radost a bohatství všem, kdo se ji naučili poslouchat, kdo rádi poznávají  tajemství  života.
Skvělé vystoupení plné překrásných operních melodií se dětem opravdu líbilo. Děti měly možnost vyslechnout nesmrtelné operní melodie W. A. Mozarta, G. Rossiniho, J. Offenbacha, G. Verdiho, G. Bizeta, A. Dvořáka a B. Smetany.  Příběh, který v novém projektu DFXŠ  uvádí, spojoval výběr z nejslavnějších hudebních čísel tohoto žánru, zároveň lehkým a vtipným způsobem prezentoval vývoj divadelního žánru, který unikátně propojoval hudbu, divadlo i výtvarnou oblast. Děti se do tohoto svébytného hudebně -divadelního tvaru nechaly  vtáhnou a okouzlit.
A o to šlo! Naladit se na vlnu dnešního školáka, který je notabene díky moderním technologiím konfrontován se světem úplně jiným způsobem než dříve.