Oslavy řeky Nisy (Plačková)

Diskuse se zástupci vodních skautů Flotila (kteří i letos v červnu pořádají oslavy řeky Nisy), vedla k nápadu, že žáci ZŠ Barvířská k festivalu aktivně přispějí a uklidí kousek břehu nedaleko školy. Nejdříve proběhla krátká teoretická část ve třídě.  Byla věnována hlavně významu třídění odpadu, recyklaci, rozlišení barevných kontejnerů a zajímavostem. Například,  jak dlouho trvá, než se v přírodě rozloží papír, plast, sklo…? 7.B pak vyrazila do terénu. Žáci plnili pytle nejrůznějšími odpady. Převažoval papír a plastové lahve.
Byli jsme překvapeni, že odpadků bylo poměrně málo. Liberečané jsou zřejmě vychovaní a pořádkumilovní. 