Novinky z parlamentu (Wollrabová)

1.11. proběhlo setkání  zástupců žákovských parlamentů na radnici. Sešlo se čtrnáct škol a každá prezentovala téma „Žák a učitel – jak zlepšit jejich vzájemnou komunikaci“.
Naši školu velmi dobře reprezentovala Viktorie Aleksij, která celou diskuzi otevřela a vystoupila s prezentací jako první. Druhý zástupce parlamentu Jaroslav Farský se účastnil diskuze a na jaře bude prezentovat druhé téma „Veřejné prostranství“.
Přesto, že zástupci parlamentů měli různé prezentace, které se lišily zpracováním, úrovní i úhlem pohledu, shodovaly se v důležitých aspektech, jakým jsou nastavená pravidla, slušnost, respekt a v neposlední řadě i v tom, že je třeba spravedlivého hodnocení a žáci by ocenili více času neformálně stráveného s učiteli.
Všem členům parlamentu, kteří se podíleli na diskuzi i zpracování a prezentaci témat děkuji. Do budoucna by mělo dojít k propojení krajských školních parlamentů tak, aby vzájemně komunikovaly a spolupracovaly.
Další setkání na radnici proběhne pouze s předsedy parlamentů dne 12. prosince od 9:00. Setkání za naši školu se zúčastní Viktorie Aleksij, jako náhradnici škola určila Elišku Loulovou. Jednání by mělo trvat asi hodinu.

15. 11. se paní učitelka Wollrabová zúčastnila setkání koordinátorů školních parlamentů v budově Krajského úřadu v Liberci, kde formou workshopu učitelé a koordinátoři sdíleli své zkušenosti s vedením parlamentu, jeho sestavování a metod práce. O informace, cíle a další užitečné nápady se paní učitelka Wollrabová podělí se členy parlamentu na další schůzce, která proběhne dnes 24. listopadu, pátou vyučovací hodinu v posluchárně, jak o tom již e-mailem byli všichni zúčastnění srozuměni. Náplní setkání bude stanovení cílů práce parlamentu, rozdělení rolí, diskuze o tématech, která bude parlament řešit.