Základní škola Liberec Barvířská

Martinský průvod (Blahová)

V pondělí  12. 11. pořádala ŠD ve spolupráci s MŠ již tradiční Martinský průvod.
Martin ani letos na bílém koni nepřijel, ale to nám nevadilo. Děti si v úvodu poslechly legendu o Sv. Martinovi, jehož svátek si tímto způsobem připomínáme a vyslechly také příběh o tom, proč se na Sv. Martina peče husa.
Ze zapálených svíček jsme symbolicky vyskládali písmeno „M“ a číslici „11“. Jen ten vítr si s našimi svíčkami pohrával a zhasínal je.  Sv. Martin každé z dětí odměnil pravým čokoládovým grošem a perníkem, který byl ozdoben papírovou husičkou. K dispozici byly též horké nápoje pro zahřátí.  Poté jsme se již vydali na průvod městem a naše světýlka a lampionky prosvětlily všechna tmavá zákoutí. Průvod jsme zakončili u školy.
Děkujeme všem , kteří se zúčastnili a těšíme se opět za rok.

Martinský průvod (Blahová) Martinský průvod (Blahová) Martinský průvod (Blahová) Martinský průvod (Blahová)