Grinch (Loumová)

Ve čtvrtek 20. 12. žáci z druhého stupně  zhlédli v Cinema City americký 3D počítačově animovaný vánoční film z roku 2018, natočený podle knihy Jak Grinch ukradl Vánoce z roku 1957. Nejnovější  vánoční  adaptace  příběhu o zeleném, chlupatém bručounovi,  který  neměl rád Vánoce, je roztomilou  podívanou  plnou hezkých vánočních melodií, příjemné atmosféry a sympatických postaviček. A právě pro svoji vánoční atmosféru  pohádka určitě  děti  potěšila. Poselství o tom, že Vánoce nejsou jenom o dárcích a penězích,  ale jsou o tom, že Vánoce a vánočního ducha si každý prostě v sobě musí najít sám, byl vhodný pro všechny. Pohádka navodila děti na vánoční atmosféru a u některých  vylepšila i  chmurnou  náladu.
I když je snímek převážně určený dětem, tak i pedagogové si našli své momenty, u kterých se pobavili.