DOBI Cup (Jeništa)

Děti ze 14 libereckých škol se ve čtvrtek 24. května v areálu ZŠ Dobiášova pustily do dvoudenního soutěžení v již tradičních disciplínách ve skoku dalekém z místa, člunkovém běhu, vybíjené, florbalu, sudoku a vědomostním testu. Po vzoru tradice se do klání zapojili i jejich učitelé, kteří zápolili ve volejbalu a střelbě na florbalovou bránu.
Již 4. ročník DOBI Cupu, který je pokračovatelem někdejší oblíbené soutěže Syner školám, spolu s ředitelem ZŠ Dobiášova Ivo Svatošem slavnostně zahájil náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.
V rámci dvoudenní soutěže reprezentují zúčastněné školy děti všech věkových kategorií, od prvňáčků až po deváťáky.
Bojovali jsme, co nám síly stačily. Ale štěstí nebylo na naší straně. Ve florbalu jsme se potkali s nejsilnějšími týmy soutěže. A i jinde nám chyběla ta pověstná „špetka štěstí“. Např. ve vybíjené jsme prohráli o jednoho vybitého.
Je třeba pochválit všechny děti, které naši školu reprezentovaly! V tropickém vedru a za slunného počasí to nebylo snadné.
   1.         třídy: Pichrtová , Kostan
   2.         třídy: Hnízdo, Šírová
   3.         třídy: Průšová, Jiránek
   4.         třídy: Šťastný, Kublová, Raimundová, Ludvíková
   5.         třídy: Farský, Kovařík, Voldřichová, Kocour, Kozuková, Němec, Horáček, Martinček
   6.         třída: Průša, Jandová
   7.         třídy: Cvrček, Kobera, Mrskoš, Pavelka
   8.         třída: Musil, Abrtová
   9.         třída: Loulová, Vik
Obrovský dík za pomoc na akci patří dívkám 9.A Tereze Partlové a Karolíně Krausové.
V součtu všech disciplín se nakonec z celkového vítězství radovali žáci a učitelé ze ZŠ Doctrina.