Základní škola Liberec Barvířská

Den dětí pro 1.stupeň ZŠ a pro mateřské školy (Šulcová)

Stalo se již tradicí, že organizace oslavy Dne dětí 1.6. se na naší škole ujímají nejstarší žáci školy a to „deváťáci“. Bylo tomu tak i letos, kdy oslavy proběhly v předstihu a to ve dvou dnech.
V pondělí 27.5. pro 1.stupeň  ZŠ začala oslava velkým ohněm na asfaltovém hřišti za školu, který přijeli uhasit liberečtí hasiči. Děti sledovaly jejich zásah a pak si měly možnost prohlédnout hasicí techniku. A po svačině na ně čekal už bohatý program plný soutěží na velkém hřišti – např. Střelby na branky fotbalovým míčem i „florbalkou“, přetahování lanem, vytlačování z kruhu, „karimatková“ bitva na lavičkách a další netradiční disciplíny. Vysoutěžené lístečky s razítky pak děti směňovaly za odměny.
Ve středu 29.5. pak stejné soutěže připravili deváťáci i pro děti z okolních mateřských škol. Pro nepřízeň počasí v tělocvičně, ale to nikomu nevadilo.
V obou dětských dnech byla výborná nálada, příjemná atmosféra a devítka ukázala, že umí připravit zábavný program a hezky se postarat o mladší děti.
Všem ještě jednou děkuji.
 

Den dětí pro 1.stupeň ZŠ a pro mateřské školy (Šulcová) Den dětí pro 1.stupeň ZŠ a pro mateřské školy (Šulcová) Den dětí pro 1.stupeň ZŠ a pro mateřské školy (Šulcová) Den dětí pro 1.stupeň ZŠ a pro mateřské školy (Šulcová)