Základní škola Liberec Barvířská

Běžkařský výcvik (Koníčková)

Od pondělí do čtvrtka jsme vyrazili na tratě v Jizerských horách. Měli jsme tento rok početnou skupinu, a proto jsme využili zapojení trenérů Slovan Liberec. V průběhu výcviku se udělaly skupinky skvělých lyžařů, zdatných a začínajících. Každý jel se svým vedoucím na co mu síly stačily. Za odměnu jsme se vždy všichni sešli na ,,Šámalce,, a s radostí se vrhli na palačinky.
V průběhu týdne panovalo příznivé počasí a dobrá nálada. Hory zkrátka mají něco do sebe. Mají na nás pozitivní vliv. Je to tím vzduchem, nevyzpytatelným počasím, atmosférou, zimou a kdo ví, čím ještě :).
Žáci se naučili mazání lyží, seznámili se s pravidly ve stopě, zvládli techniku především klasického lyžování a zlepšili si svoji fyzickou kondici.

Děkuji všem zúčastněným a  věřím, že se do stop opět všichni rádi vrátí.

Hana Koníčková a Radim Václav

Augsburg (Húsková)

Návštěva partnerké školy 8.4. - 12.4.2019.

Děti čtou nevidomým dětem (Burdová)

Žáci 6. A a 6. C se v úterý 9. dubna 2019 vypravili do Krajské vědecké knihovny Liberec a zúčastnili se konkurzu.