Beseda s Petrem Horálkem (Novotná)

Osobně jsem se s panem Petrem Horálkem potkala na besedě v Krajské vědecké knihovně, ve středu 10. května. Byla jsem zvědavá, koho jsem vlastně do naší školy pozvala a kdo naše pozvání ochotně přijal.  O své cestě a pobytu v Indonésii mluvil velmi nadšeně a já pevně věřila tomu, že besedy, které byly připraveny pro děti následující den, ve čtvrtek 11. května u nás ve škole, budou probíhat se stejným zaujetím, jako ta večerní v knihovně.
A tak Petr Horálek opravdu čtyři vyučovací hodiny besedoval, přednášel, pokládal otázky, pochlubil se meteority, ukazoval zajímavé fotky z vesmíru, i z cesty po Africe. Všechny přesvědčil o tom, že jeho znalosti pramení z velkého zájmu o astronomii. Jeho největší vášní je pozorování a fotografování výjimečných nebeských úkazů. Zejména však slunečních a měsíčních zatmění, která ho uchvátila již v dětství a za nimiž cestuje po celém světě.
My byli nadšení z vyprávění „ Jsme ve vesmíru sami?“ a z „ Afriky“.
Snad na nás Petr Horálek nezapomene a ochotně se přijde podělit se svými zážitky i příště.