Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Augsburg 2017 (Húsková)

V letošním roce slavíme 10. výročí výměnných pobytů ZŠ a MŠ Barvířská a Kapellen Mittelschule, Augsburg. Vybaveni dárky hodnými takového výročí (grafikou Liberce od libereckého malíře Jaroslava Švihly a fotoknihou připomínající uplynulých deset setkání) se pan ředitel Miloslav Kuželka, paní učitelky Olga Húsková a Aneta Wollrabová vypravili s vybranými dvaceti žáky ze 6. – 8. třídy na pětidenní „oslavu“.
Sedm hodin trvající cesta autobusem nám neubrala na energii. Po vřelém přijetí ve sborovně jsme se rychle ubytovali v uvolněných třídách a v doprovodu ředitelky paní Angeliky Bayer a hlavní organizátorky našich výměn „Betti“ Zimmermann jsme si prošli nejbližší okolí školy – augsburgskou čtvrť Oberhausen.
 Druhý den začal nabitý program, jenž pravidelní návštěvníci webových stránek ZŠ Barvířská mohli s jednodenním zpožděním sledovat díky blogu, který byl pro tento účel zřízen a na který každý večer přibývaly zprávy našich i německých žáků o aktivitách, které pro nás byly připraveny. Shrnu tedy jen to, co jsme v těch pár dnech stihli: společné seznamovací hry s Tandemem, přijetí na augsburgské radnici a prohlídku Zlatého sálu, aerobik s bubnováním s Carmen Vollmann, lanové centrum, návštěvu sociálního bydlení Fuggerei, bowling, výlet do středověkého městečka  Rothenburg ob der Tauber, kde jsme si prohlédli Kriminalmuseum. Součástí programu, který byl zaměřen i na využití médií a rizika s tím spojená, bylo vytvoření tzv. Internetového řidičáku, ale také natáčení filmu o všem, co jsme v průběhu našeho pobytu zažili.
To, že byl náš pobyt vyčerpávající, potvrdila cesta domů, kterou většina z nás prospala a proklimbala. To, že byl úspěšný, ukázaly nadšené reakce při závěrečné rekapitulaci jednotlivých bodů programu. Děkuji všem žákům, kteří se na této akci aktivně podíleli (natáčeli, psali blogy, vyhledávali si kamarády, zkoušeli používat angličtinu, či němčinu v praxi,…), a přeji mnoho příjemných, i když třeba jen internetových setkání s novými německými přáteli.

Mgr. Olga Húsková