Základní škola Liberec Barvířská

Sibiř - cestopisná přednáška

V pátek 12. 10. 2018 se třída 8.A účastnila přednášky o Sibiři. Děti byly svědky poutavého cestopisného vyprávění, doplněného humornými zážitky přednášejícího.

Sibiř je území, které se rozkládá na tisících kilometrech čtverečních. Abychom byli přesnější, zabírá území o rozloze zhruba 9734 kilometrů čtverečních. Sibiř tvoří asi 57 % Ruska, což vlastně znamená, že Rusko je většinou tvořeno Sibiří. Pro porovnání, Sibiř je zhruba tak velká jako Kanada, která je druhou největší zemí na celém světě. Sibiř má hustotu osídlení nižší než 8 lidí na čtvereční míli. Cesta vlakem trans-sibiřskou magistrálou z Moskvy do Vladivostoku trvá týden. Tyto a ještě další informace se děti během 1,5 hodiny dozvěděly.

Sibiř - cestopisná přednáška Sibiř - cestopisná přednáška Sibiř - cestopisná přednáška Sibiř - cestopisná přednáška