Základní škola Liberec Barvířská

Projektový den SPÁNEK

Spánek v noci, odpočinek po obědě,  zimní spánek zvířat, relaxace, ukolébavky….

Spánek provází vše živé, lidi i rostliny, proto jsme se rozhodly připravit dětem na prvním stupni projektový den o spánku. Zabrousili jsme do nejrůznějších oblastí a s dětmi so povídali a děti nám. Probrali jsme i sny, spánkovou hygienu, co a jak jim pomáhá usnout.

Ti starší si řekli, že spánek je nezbytná součástí života – posiluje imunitní systém, vyrovnává hladiny hormonů, urychluje látkovou výměnu, zvyšuje množství fyzické energie a zlepšuje mozkové funkce. To je jenom část důvodů, proč kvalitní spánek hraje nezastupitelnou roli v našem zdraví. Přesto ho řada lidí považuje za naprostou samozřejmost. Ale važme si ho, mnoho lidí má se spánkem problémy a unavené tělo pak nedokáže dobře reagovat.

m. Langpaulová

Projektový den SPÁNEK Projektový den SPÁNEK Projektový den SPÁNEK Projektový den SPÁNEK