Základní škola Liberec Barvířská

Projektový den SPÁNEK

Spánek v noci, odpočinek po obědě,  zimní spánek zvířat, relaxace, ukolébavky….

Spánek provází vše živé, lidi i rostliny, proto jsme se rozhodly připravit dětem na prvním stupni projektový den o spánku. Zabrousili jsme do nejrůznějších oblastí a s dětmi so povídali a děti nám. Probrali jsme i sny, spánkovou hygienu, co a jak jim pomáhá usnout.

Ti starší si řekli, že spánek je nezbytná součástí života – posiluje imunitní systém, vyrovnává hladiny hormonů, urychluje látkovou výměnu, zvyšuje množství fyzické energie a zlepšuje mozkové funkce. To je jenom část důvodů, proč kvalitní spánek hraje nezastupitelnou roli v našem zdraví. Přesto ho řada lidí považuje za naprostou samozřejmost. Ale važme si ho, mnoho lidí má se spánkem problémy a unavené tělo pak nedokáže dobře reagovat.

m. Langpaulová

Projektový den SPÁNEK Projektový den SPÁNEK Projektový den SPÁNEK Projektový den SPÁNEK

PŘESPOLNÍ BĚH (Jeništa)

Zúčastnili jsme se další sportovní akce, tentokrát přespolního běhu šesti členných družstev.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ (Jeništa)

Školní rok je již v plném proudu a také sportovní i kulturní akce.