Základní škola Liberec Barvířská

Přehlídka policejní techniky (Langpaulová)

Dnešní dopoledne měly děti z prvních a třetích tříd  možnost vidět přehlídku policejní techniky.
Přijeli policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení a kolegové z Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.
Děti si mohly sednout do rychlého vozu, který bývá využíván na dálnicích  při skrytém měření rychlosti.  Mohly i na motorku, která často dělá předvoj pro uvonění cesty k dopravní nehodě. A viděly vybavení pohotovostní skupiny:  taktickou vestu s balistikou, tonfy: obušky, zastavovací pásy. Velmi děti potěšilo, když učitele, nebo asistenta oblékli do vesty, dali mu štít a pak obušek vyzkoušeli.
Také jsme viděli mini kameru zabudovoanou do vesty, elektrický paralizér.... Tajným vybavením jsou i nafukovací balónky, pro okamžiky, kdy je třeba v kritických situacích rozptýlit a uklidnit děti.
Klasické policejní auto má ve své výbavě najen zbraně, ale i vybavenou lékárničku a přenosný defibrilátor.
Děkujeme zúčastněným policistům. Opravdu jsme si to užili.

Přehlídka policejní techniky (Langpaulová) Přehlídka policejní techniky (Langpaulová) Přehlídka policejní techniky (Langpaulová) Přehlídka policejní techniky (Langpaulová)

Augsburg (Húsková)

Návštěva partnerké školy 8.4. - 12.4.2019.

Děti čtou nevidomým dětem (Burdová)

Žáci 6. A a 6. C se v úterý 9. dubna 2019 vypravili do Krajské vědecké knihovny Liberec a zúčastnili se konkurzu.